A - KARAKTER ANALİZİ

Esercizio collegato al precedente con il quale delinea un percorso. La sua funzione è quella di definire una caratterizzazione completa e logica dei personaggi che si muovono sulla scena.

Bir eylem çizgisinin geliştirildiği öncekiyle bağlantılı bir alıştırma. Amaç, sahnenin bir parçası olacak karakterlerin eksiksiz ve mantıklı bir tanımını tanımlamaktır.

Yazmak


Anahtar kelimeler - oyun yazımı.

Amaç - Oyun yazımı.

Didaktik materyaller - Bir lipchart.

Açıklama - Egzersiz öncekilerle bağlantılıdır. Belirlenen karakterlerin listesi ve grup tarafından belirlenen duruma yerleştirilmesinde, katılımcılar eğitmen yardımıyla analiz yaparak, onlara “üçüncü derece” vererek, baş karakterlerden başlayıp, İkincil olanlarla devam edilecektir. Her seferinde belirlenen karakterler ile ilgili grup, karakter ve öykü hakkında, diğer karakterler ile olası ilişkiler, düşünme ve çalışma şekli hakkında analiz yapılır. Ortaya çıkan tüm bilgiler lipchart üzerine yazılır ve eğitmen tarafından sentezlenir. Sürecin sonunda, sette bulunacak karakterler için mantık çerçevesinde tam bir açıklama hazırlanmış olmalıdır.

Süre - Yaklaşık 40 dakika.