SAYŞLARŞ VE SEMBOLLERİ YAZMA

Anahtar Kelimeler - Sayılar ve semboller.

Amaç - Sayıların ve matematik sembollerinin formlarını tanımayı öğrenme.

Önkoşul - Yerel dilde 0’dan 10’a kadar saymayı bilmek.

Açıklama - Eğitmen, bir lipchart veya tahtada kullanılacak numaraları ve sembolleri gösterecek ve her sembol ya da sayı için ilgili ismi yazacaktır.

Grup kaç sembolün kullanılacağına bağlı olarak N kişilik alt gruplara ayrılmıştır.

Her bir alt grubun, her bir katılımcının kendi bedeni ile bir sayı veya sembolü temsil ettiği bir şekilde N sayı / sembol dizisini bedenleriyle nasıl canlandıracağını bulmak için 10 dakikası vardır.

Sürecin sonunda, her alt grup sınıf arkadaşlarına sıralarını gösterir ve kitle grubu neyin yüksek sesle temsil edildiğini tahmin etmek zorundadır.

Örneğin. - 5 + 3-2, 5 sembolden oluşur ve 5 katılımcı tarafından tasvir edilir.

Süre - Yaklaşık 30 dakika.

Varyasyonlar - Dizi, katılımcıların bir müziği veya sahneye çıkacakları bir yürüyüşü veya hatta temsili bir yere yerleştirilmesiyle (örneğin Eski Mısırlılar, aksiyon ilmleri, vb.) tiyatral hale getirilebilir.

İyi sinerji içeren ve iziksel temasın tabu olmadığı bir grupta, her sembol birbiriyle temas halinde birden fazla kişi tarafından temsil edilebilir.

Gözlemler - Etkinlik çalışması için tiyatro elemanlarını çok iyi tanımlamak önemlidir: sahne, seyirci, aktörlerin girdiği yer, sıralama ve “performans” ın başlangıcı ve sonu.