PERŞMETRELER AND ALANLAR

Anahtar Kelimeler - Düzlem formları, perimetreler ve alanlar.

Didaktik materyaller - Maskeleme bandı.

Anahtar Kelimeler - Düzlem formları, perimetreler ve alanlar.

Didaktik materyaller - Maskeleme bandı.

Açıklama - Eğitmen, en az 2 metre uzunluğundaki zeminde büyük geometrik şekiller izler. Şekillerin sayısı, toplam kenar sayısının, katılımcıların yarısına eşit veya daha büyük olması için yeterince yüksek olmalıdır.

Örneğin. - 20 katılımcı en az 10 tarafa ihtiyaç duyar: 1 kare ve 2 üçgen. Eğitmen, aktiviteyi daha canlı hale getirmek için müzik kullanabilir. Grubun yarısı gözlemler ve izleyicidir. Katılımcıların diğer yarısı, antrenörün ilerlemesiyle birlikte, zeminde izlenen şekillerin kenarları / uzunlukları boyunca yürüyen boşluk içinde hareket etmeye başlar. Eğitmenin sinyalinde, katılımcılar yürüyüşlerini pozisyonlarına göre değiştireceklerdir.

Örneğin. - “Bir üssündekiler yaşlı bir insana dönüşür”. “Yüksekliktekiler tavuğa dönüşür”.

“Hipotenüste olanlar bir uçağa dönüşüyor”.

Eğitmen, katılımcıların hareketsiz kaldığı bir duruşunu söyler ve bu noktada eğitmen, seyircinin yardımıyla, sergilenen yürüyüşün, katılımcının bulunduğu taraf için uygun olup olmadığını belirler.

Sürecin basit bir şekilde anlaşılması durumunda, katılımcılardan, etrafı veya alanı hesaplamak için gerekli parçaları takip ettikçe, şekil boyunca yürüyüş dizilerini göstermelerini istemek mümkündür. Yürüyüş türlerinin doğası, bir bağlam (dönem, sinematograik tarz vb.) Ve katılımcılar tarafından seçilen müzik tarafından vurgulanabilir. İkinci aşamada, katılımcıları daha sonra kamuya gösterilecek olan performanslarını hazırlamak için yeterli zaman ayırmak önemlidir.

Süre - En az 45 dakika.